logo

Zopár slov o mne

V tichu sa dá nájsť všetko...

Zopár slov o mne

Ahoj, volám sa Lukáš. Fotografii sa venujem už viac než 15 rokov z toho 11 na profesionálnej úrovni.

Najskôr som začal fotiť slovenské bohatstvo - prírodu v jej najkrajšom šate. Neskôr som prešiel k profesionálnej fotografii aj z iných oblasti a to hlavne k produktovej fotografii. Momentálne už 7. rok pôsobím ako svadobný fotograf. Zachytávať okamihy svadobného dňa ma skutočne baví a napĺňa, pretože je v nej priestor na kreativitu a zároveň je plná emócií, lásky a dobrého jedla :) Pri svadobnom fotení dbám na individuálny prístup ku klientovi, zohľadňujem jeho predstavy, svadobný priestor, výzdobu.

Mojou záľubou jej tiež cestovanie, slovenská príroda a pobyt v nej. Spolu s priateľmi sprostredkujeme zážitky a dobrodružstvá v slovenskej divočine cez projekt slavic.sk. Avšak najradšej sa teraz venujem mojej malej dcérke a manželke, vďaka ktorým si stále viac a viac uvedomujem plynutie času a jedinečnosť danej chvíle.

Pri fotografovaní klientov sa snažím zachytiť príbeh. Čakám na ten správny moment. Na úsmev, ktorý prezradí viac, na oči ktoré odhalia hĺbku momentu...

Ak sa Vám moja práca páči, alebo máte nejaké otázky napíšte mi, budem rád.

Ďakujem, že ste sa zastavili.

Lukáš

Často kladené otázky

 

PRÍSTUP K FOTENIU SVADBY

Preferujem fotenie celého svadobného dňa. To znamená, že fotenie začína prípravou nevesty/ženícha a končí vykrúcankou (redovým tancom). No v ponuke mám aj fotografovanie iba časti svadobného dňa. Napríklad od obradu po mladomanželský tanec.

CESTUJETE?

Áno. No preferujem stredné Slovensko. Radšej fotím ako šoférujem ;)

KOĽKO FOTOGRAFIÍ ODOVZDÁVATE?

To záleží na fotografovanej dĺžke svadby a jej jednotlivých častiach. Pri celodennom fotografovani svadby odhadom 550+

V AKEJ FORME FOTOGRAFIE ODOVZDÁVATE?

Na USB kľúči a zároveň cez online úschovňu. Zvyknem poslať aj link na výber  fotiek v galérii na webstránke, ktorú môžete rovno zdieľať s rodinou.

KOĽKO TRVÁ ODOVZDANIE SVADOBNÝCH FOTOGRAFIÍ?

Prvý výber fotiek je zvyčajne hotový do dvoch týždňov. Ten zverejňujem na stránke posielam odkaz na galériu alebo vo webovom rozlíšení posielam priamo novomanželom. Zvyšok fotografií odovzdávam v tlačovej kvalite cca do mesiaca na USB kľúči. 

S AKOU FOTOTECHNIKOU FOTÍTE?

Sony fullframe fotoaparáty.

MÁTE PRI FOTENÍ K DISPOZÍCII AJ ZÁLOŽNÝ FOTOAPARÁT?

Určite áno. Záložný fotoaparát, záložné pamäťové karty, kvôli duplicitnému zápisu fotografií, záložné batérie a pod.

PONÚKATE OKREM SVADIEB AJ INÝ TYP FOTENIA?

Áno. Na dotaz. No skôr výnimočne.

AKO ZISTÍM CENU ZA SLUŽBU, KTORÚ POTREBUJEM?

Najlepšie je sa informovať prostredníctvom môjho kontaktného formulára alebo priamo cez Facebook, Instagram, či emailom. Na základe miesta fotenia, dátumu a danej služby vám pošlem priamo cenovú ponuku.

V AKÉ ČASY FOTÍTE?

Záleží na tom čo. Portréty je lepšie fotiť pri krásnom zapadajúcom slnku. Firemné portréty zase doobeda. Fotografie jedla vtedy, keď nie som hladný :) a svadby zvyčajne v soboty. Najlepšie je dopredu sa mi ozvať a spoločne nájdeme správny termín.